| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 500 µm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 30 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Max Power Dissipation | 120 mW |
| Max Supply Voltage | 4 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Gain | 19 dB |
| Noise Figure | 1 dB |
| P1dB | -3 dBm |
| Max Frequency | 5.5 GHz |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Package Quantity | 7500 |
| RF Type | Cellular, RKE, WiFi |
| Operating Frequency | 50 MHz to 3.5 GHz |
| Operating Supply Current | 10 mA |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 4 V |
| Test Frequency | 150 MHz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 18829
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62581
Ext.Price$0.62581
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62581 | $0.62581 |
| 10 | $0.53604 | $5.36040 |
| 25 | $0.50099 | $12.52475 |
| 50 | $0.48181 | $24.09050 |
| 100 | $0.46337 | $46.33700 |
| 300 | $0.43923 | $131.76900 |
| 500 | $0.41635 | $208.17500 |
| 1000 | $0.39925 | $399.25000 |
| 3000 | $0.37226 | $1116.78000 |
| 5000 | $0.34710 | $1735.50000 |
